piątek, 21 września 2012

Po wizycie u ginekologa - 38 tydzień ciąży!

Po wczorajszej wizycie u ginekologa dowiedziałam się, że właściwie mogę urodzić w każdej chwili - szok!
Lekarz powiedział, że szyjka się pięknie skraca, Maluch coraz niżej, więc nic tylko pozostaje czekać;-) Teoretycznie umówiliśmy się na wizytę za dwa tygodnie, ale ani ja ani Pan Doktor nie wierzy, że się zobaczymy;-)
No i nasz Maluszek wkońcu pokazał nam kawałek swojej buźki, przeważnie najlepiej było widać - siusiaka;-) Poniżej zdjęcie naszego Skarbka, która waży już 3 kg;-)))

Wydaje mi się, że przygotowania do przyjścia naszego Malucha nigdy się nie skończą, mój Mąż ciągle coś wierci ( ma nowy sprzęt i testuje na każdej ścianie), jak ciągle coś sprzątam, układam, kupuje, prasuje i końca nie widać;-)

Wczoraj zaszalałam z Mężem w tkmaxx, ale o tym będzie w osobnym wątku;-)

Dostałam już też receptę na wykupienie szczepionki Engerix B dla Maluszka.
 • Jest to szczepionka przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (HBV), uzyskana za pomocą metody zwanej inżynierią genetyczną. Zawiera oczyszczony główny antygen powierzchniowy wirusa HBV (HbsAg).
 • Szczepionka pobudza wytwarzanie przez organizm swoistych przeciwciał anty-HBs

 • Każdy Maluszek otrzymuje jeszcze w szpitalu taką szczepionkę. Generalnie szpital dysponuje takimi szczepionkami, ale lekarz przepisał mi lepszą wersję, kosztuje około 30 zł.
  Wykupić mam teraz, włożyć do lodówki i Maż dowiezie ją do szpitala na drugi dzień po urodzeniu.

  Też wykupowałyście ją na własną rękę?

  A tu nasze Maleństwo, nasza Plastelinka;-)))
  Wszyscy mówią, że cały Tatuś;-)
  A! i mamy już zdjęcia z sesji brzuszkowej, też postaram się dziś załączyć;-)

  7 komentarzy:

  1. Jaki Mikołaj ma nosek:)A ile waży? U nas można wybrać już w szpitalu. Engerix jest platny, Euvax jest za free. Oczywiście szczepimy tą pierwsza... A masz już jakiś plan jak będziesz dalej szczepić? Czy będziesz to robić wg kalendarza szepień obowiązkowych? Czekamy na fotki z sesji:)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Aaa, nie doczytałam! 3 kg:) Kurcze, moja Lilka już waży 3700...

    Usuń
   2. Nosek chyba po Tatusiu;-)) Ja mam bardziej zadarty;-) Mikołajek waży już 3065 g, więc kawał Chłopa;-) jeżeli chodzi o szczepienia po urodzeniu to muszę się jeszcze rozeznać w temacie. Jak Wy będziecie robić? Fotki wrzucę - obiecuję;-)

    Usuń
  2. Fajnie, ze sie pokazał. Nasza Mila zakryte sie obiema raczkami i jeszcze stopa:)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. ;-) nawet nie liczyliśmy na to, że nam się pokażę a tu proszę bardzo;-) No, ale pocieszający jest fakt, że zaraz zobaczymy nasze Maluchy na żywo;-)

    Usuń